




Nasza szkółka specjalizuje się w produkcji iglaków w doniczkach foliowych o wielkości 2,5 litra.
Zaletą takiej uprawy roślin jest możliwość sadzenia ich niemal o każdej porze roku, o ile ziemia nie jest zamarznięta (od kwietnia do listopada). Rośliny hodowane w doniczkach łatwiej znoszą transport i przechowywanie do chwili sadzenia niż uprawiane w gruncie i wykopane przed samą sprzedażą (balotowane). Prościej też przyjmują się, ponieważ ich system korzeniowy nie ulega uszkodzeniu, przed lub w czasie sadzenia.
Tak hodowane krzewy wymagają oprócz pielęgnacji (nie stosujemy herbicydów) codziennego, regularnego podlewania. W sprzedaży mamy krzewy ozdobne 3-4 letnie kolumnowe o wysokości do 80 cm. Wszystkie krzewy oferujemy w jednej cenie - 8 złotych za sztukę - niezależnie od gatunku i wielkości.
Sadzenie iglaków to świetny sposób na ogród wyglądający pięknie przez cały rok.
Zapraszamy do odwiedzin!

- krzew zielony przez cały rok, który rzadko choruje i ma małe wymagania glebowe. Po przycinaniu się zagęszcza, dlatego często tuje sadzi się jako żywopłot. Pamiętajmy o częstym podlewaniu, które służy tujom.

- to rozłożysty krzew, który rośnie powoli - rocznie około 20 cm. Ma małe wymagania glebowe, służą mu stanowiska słoneczne lub półcieniste. Często używany do budowy zimozielonych żywopłotów.

- jest doskonałą rośliną ozdobną, polecaną do dużych ogrodów. Najlepiej rośnie na świeżych, próchniczych i wilgotnych glebach, światłolubny, wrażliwy na niskie temperatury i na zanieczyszczenia powietrza.

- jest ceniony m.in. ze względu na zwarty i regularny pokrój oraz zimozielone igły. Idealnie sprawdza się w roli osłony przed wiatrem i kurzem oraz w żywopłotach (dobrze znosi przycinanie). Stosowany zamiennie z jodłą jako drzewko bożonarodzeniowe.

- ma ciemnozielone sztywne igły, które mogą się utrzymywać nawet do 10 lat. W przeciwieństwie do większości sosen, nie ma jednego głównego pnia, ale kilka równorzędnych pędów. Nadaje się na każdą, nawet najmniejszą działkę ze względu na swoje rozmiary (roczne przyrosty to kilka centymetrów) oraz małe wymagania (dobrze rośnie na każdym podłożu). Jedyne, co jest wskazane, to słoneczne stanowisko.

- jest gatunkiem o małych wymaganiach stanowiskowych, odpornym na mrozy i zanieczyszczenia powietrza, preferującym ciepłe lata. Posiada wiele odmian; ze względu na największą mrozoodporność najpopularniejszą z nich jest odmiana austriacka.

- nasadzana pojedynczo lub grupowo. Jej wolno rosnące, karłowe odmiany polecane są do ogrodów wrzosowiskowych, skalnych, na rabaty i do uprawy w pojemnikach. Z jej zbieranych jesienią lub zimą gałązek i igieł produkuje się specjalne olejki eteryczne stosowane m.in. do nacierania ciała przy bólach reumatycznych oraz używane przy inhalacji w stanach zapalnych gardła i oskrzeli.

Rośliny odpłacą Ci się z nawiązką dekorując Twój ogród.